Aktivlərinə görə ən güclü və ən zəif sığorta şirkətləri - REYTİNQ
Bir şirkətin gücünü və gələcək gəlirlərini onun aktivlərinin həcmi göstərir. Banco.az olaraq bu dəfə sığorta bazarının əsas iştirakçılarının - sığorta şirkətlərinin aktivlərini araşdırdıq və aktivlərinin həcminə görə sıraladıq.
Dünyanın ən lüks gəmiləri və onlarla səyahət qiymətləri
"Neçə gün gəminin üzərində nə edəcəyəm?" deyə düşünənlərin bu fikirlərinə son qoymaq üçün Thrillist'dən bu mövzunun ən müvəffəqiyyətli nümunələrini sizlər üçün topladıq. Əgər tətil etmək üçün gecəlik adam başı 1000 dolları gözdən çıxarırsınızsa sizləri Karibdən Yaponiya sahillərinə qədər aparan dünyanın ən lüks səyahət gəmiləri ilə tanış edək.
Ölkənin ən güclü bankları
2016-cı ilin üçüncü rübünü də başa vurduq. Banco.az saytı üçüncü rübün nəticələrinə əsasən ölkənin ən güclü 5 bankını təyin etməyə çalışdı.
Məlumat üçün bildirmək istərdik ki, araşdırma sadəcə maliyyə göstəricilərini açıqlamış banklar arasında aparılmışdır.
Avrozonada inflyasiya zəifləyib
Mart ayında Avrozona inflyasiyası zəifləyərək və Avropa Mərkəzi Bankının 2%-lik hədəfinə yaxınlaşıb.
"OpenAI" 40 milyard dollar məbləğində maliyyə vəsaiti toplayıb
ABŞ-ın süni intellekt şirkəti “OpenAI”ın 300 milyard dollar dəyərində 40 milyard dollar vəsait topladığı bildirilir.
Aİ ABŞ-ın rüsumlarına qarşı “güclü” cavab verməyə hazırdır
Avropa İttifaqı (Aİ) Komissiyasının sədri Ursula fon der Leyen ABŞ-ın tariflərinə sərt cavab verməyə hazır olduqlarını bildirib.
“PAŞA Bank”ın “ZirvədəSən” təcrübə proqramına qeydiyyat başladı!
Azərbaycanın aparıcı korporativ maliyyə institutu “PAŞA Bank” karyerasında uğur qazanmaq istəyən tələbə və yeni məzunlar üçün “ZirvədəSən” təcrübə proqramının qeydiyyatına start verib.
Bakıda 213 mənzil kirayə mexanizmi ilə satışa çıxarılıb
İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu (Fond) satmaq öhdəliyi ilə kirayə mexanizmi çərçivəsində Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Cəfər Xəndan küçəsində yerləşən yaşayış kompleksində 213 yeni, tam təmirli mənzili vətəndaşlara təqdim edir.
Banco.az xəbər verir ki, yaşayış sahələri 1, 2 və 3 otaqlı olmaqla, aylıq ödənişləri 954 manatdan başlayır.
AccessBank QMatic alışı üzrə tenderin müddətinin uzadıldığını elan edir
AccessBank maraqlanan təşkilatları tenderdə iştirak etməyə dəvət edir.
Bankın məlumatında deyilir ki, tender QMatic alışı üzrə elan olunub.
Azərbaycanda bu dövlət rüsumu ləğv edilir
Daxili karantin sertifikatına görə dövlət rüsumu tutulmayacaq.
Bu, Milli Məclisin Aqrar siyasət komitəsinin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan “Fitosanitar nəzarəti haqqında” qanuna təklif edilən dəyişiklikdə əksini tapıb.